hučení ze sání

motor, podvozek, brzdy, filtry, náplně, ...série

Moderátor: Správci Poradny

Odpovědět
xGrany

hučení ze sání

Příspěvek od xGrany » čtvrtek 24 listopad, 2011 4:08 am

Zdravím,mám problém,jde
o hučení(jako troubení dost hlasité) ze sání.Někdy to způsobí otočení volantu na místě na volnoběh,někdy brždění motorem a
někdy to udělá samo od sebe.Pomůže protočení
motoru nebo prudčí akcelerace.Zvuk je monotonní
a při jemné změně otáček se nemění. Neřešil někdo náhodou stejný problém?

Iko

Příspěvek od Iko » čtvrtek 24 listopad, 2011 10:02 am

Rieš to riadnym vyčistením alebo výmenou filtra...ja mám KN filter-hrušku a po jeho poriadnom vymytí a opätovnom nastriekaní olejom je to OK... :)
Iko....Ford Cougar, 2544-modrá metalíza

xGrany

Příspěvek od xGrany » čtvrtek 24 listopad, 2011 1:48 pm

Mam original air box a v nem novy filtr.Sice teda klasicky papirovy,ale novy,takze v tom bych problem nevidel.Dela mi to,ale vzdy jen v zime,jak klesnou teploty k nule.Kdyz se otepli,tak to nedela.Dela mi to uz druhou zimu s tim,ze loni to udelalo jen zridka,ale ted pri kazdem startu i za jizdy,nez se motor ohreje...

zedman

Příspěvek od zedman » sobota 26 listopad, 2011 10:42 am

Ahoj nechceš hodit nějáké video z motoru odkud to fakt jde. Tohle je nějaké divné.
V6-2495

xGrany

Příspěvek od xGrany » sobota 26 listopad, 2011 11:27 am

Tak sem odhalil zdroj odkud ten zvuk jde.Jde to z hadice,ktera vede od volnobezneho ventilu do sani.Kdyz ji vytahnu ze sani a jen lehce nasadim,ve chvily kdy se ozve huceni ji vytahnu uplne,tak to proste troubi z te hadice...Neco sem se o tomto problemu docetl na jinem foru a tam psali,ze pomuze vycistit volnobezny ventil a nahradit originalni hadici nejakou jinou a delsi a nezapojit ji primo,ale udelat takou smysku kolem nadobky brzdove kapaliny...proste aby nebyla rovne,ale vzniknul tam radius...tak to vyzkousim a dam vedet snad zitra....kdyztak ten zvuk teda i natocim...

zedman

Příspěvek od zedman » neděle 27 listopad, 2011 8:52 am

No tak sání bych určitě neprodlužoval. Páč se ti to bude dusit a nebudeš mít dost bohatou směs.
V6-2495

xGrany

Příspěvek od xGrany » středa 30 listopad, 2011 6:10 pm

tak sem vycistil volnobezny ventil a uz 3 dny je klid...tak snad to bylo tim...Delalo to i driv pokazde,kdyz sem treba proslapnul plynovy pedal na volnobeh,nechal vytocit treba na 5000 ot. a pak jak to padalo tak se to rozhucelo a bud to zdechlo a nebo drzelo volnobeh a hucelo dokud sem trochu neslapnul na plyn...Zni to vazne divne,kdyz to clovek nevidi a neslysi,ale opravdu to hucelo tak hlasite,jako bych troubil na klakson jen proste jiny ton...:-) Kdyby to zase zacalo delat,tak to natocim na video...

thom4s
administrátor
administrátor

Příspěvek od thom4s » pátek 02 prosinec, 2011 9:20 am

xGrany píše:tak sem vycistil volnobezny ventil a uz 3 dny je klid...tak snad to bylo tim...Delalo to i driv pokazde,kdyz sem treba proslapnul plynovy pedal na volnobeh,nechal vytocit treba na 5000 ot. a pak jak to padalo tak se to rozhucelo a bud to zdechlo a nebo drzelo volnobeh a hucelo dokud sem trochu neslapnul na plyn...Zni to vazne divne,kdyz to clovek nevidi a neslysi,ale opravdu to hucelo tak hlasite,jako bych troubil na klakson jen proste jiny ton...:-) Kdyby to zase zacalo delat,tak to natocim na video...
Mne obcas robi to iste. Zasadne iba v zime pokial sa nezohreje motor.
Doteraz som nevedel co je to pretoze to hucanie sa objavilo iba pri jazde takze som nemal moznost vycihat odkial ten zvuk ide. Skusim tiez vycistit ten volnobezny ventil a uvidime ci to pomoze.
Ford Cougar 2.5 V6 , K&N , Denso Iridium Power , Ulter Sport duplex , Cobra resonator , Magnecor KV85

xGrany

Příspěvek od xGrany » neděle 04 prosinec, 2011 12:56 am

S jistotou uz muzu rict,ze to bylo volnobeznym ventilem...od vycisteni je proste klid...A teda kdyz sem ho videl,jak byl zanesenej,tak se divim,ze jeste vubec nejak fungoval...vymontovat ho,vycistit a znovu namontovat je otazka asi hodiny...a navod na demontaz a cisteni je na mondeo clubu...

tragéd

Re: hučení ze sání

Příspěvek od tragéd » pátek 11 říjen, 2013 2:50 pm

Čavte ... takže takisto riešim hučanie od motora a už som na nervy z toho. Volnobežný ventil je vyčistený, ale došiel som na to ze počas hučania, som načuval odkial to ide a zistil som ze hluk ide od airboxu. Robi to sporadicky, bez ohladu nato nato ci mam zapatu klimu alebo idem bez klimy. Hučanie a zvyšia sa otáčky motora a je to fakt neestetické. Váha vzduchu vyzera byt čistá no i napriek tomu som si 100% istý ze to ide od airboxu...všetky hadice tesnia dobre. :? ja už fakt neviem, a nemyslim si ze by to bol elektromagneticky ventil kedže je čistý a otáčky mi vobec NEKOLISU!!! za ziadnych okolnosti ... vzduchovy filter tam mam klasicky papierovy a je nový ... JA UŽ FAKT NEVIEM !sleep

tragéd

Příspěvek od tragéd » sobota 26 říjen, 2013 2:40 pm

Cavte, no co sa týka hučania zo sania, tak jeden sikovny chalanisko z Oravy, ktory ma už 2heho Cougara, vycistil ventil volnobežných otáčok tkz. obtokový ventil na V6ku a poradil mi resetnut RJ postup: 1. Na hodinu aj dve odstavit baterku od auta, potom ju napojite a ide sa startovat. 2. Nastartovat a nechat na volnobehu 3 minuty auto bezat. 4. Potom zvysit otacky na 2 minuty cca. 1500 ot. takz. zvyseny volnobeh. 5-10 km jazdit po meste cize plyn brzda rozbeh ... ale ziadne really !!! :twisted: a potom lubovolne uz do 100 km aj mimo mesta .... Cuduj sa svete pomohlo mi to :) ale nejakych 50 km a to som odftedy nevypinal motor, to zacalo hucat znova ... naznak ze to je lepšie od resetu RJ si mozem dovolit povedat ze to bude chybný volnobezžný ventil...zatial tak moja skusenost ...

Tico
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tico » pondělí 28 říjen, 2013 3:21 pm

Jenom mala technicka - pri tom resetu ECU je hodina az dve cekani po odpojeni aku malinko paranoia :-) Proste odpojim minus pol aku, pockam 5 minut, pro jistotu slapnu na brzdovej pedal, pripojim aku a po zapnuti zapalovani mi protoceny rucicky na budiku indikujou, ze doslo k resetu ECU.
ex-Ford Cougar 2.0 16V 96kW 1999
Ford Mondeo 2.0 TDCI 110kW 2016
BMW 520d E61 110kW 2006
...čerstvě bez Kocoura...

tragéd

Příspěvek od tragéd » pondělí 28 říjen, 2013 3:38 pm

Šak to aj máš pravdu :) ja som to nechal 80 minut bez baterky, ručičky sa mi pekne pretočily :) a po 60 km hučalo zas !

Odpovědět