vůle v řízení

motor, podvozek, brzdy, filtry, náplně, ...série

Moderátor: Správci Poradny

Odpovědět
albiman

vůle v řízení

Příspěvek od albiman » pondělí 26 březen, 2012 4:20 pm

ahoj

Včera jsem přezul zase na letní 16ky a hned jsem si všiml nepříjemné vůle v řízení ale jen ve středové poloze jakmile zatočím řízení jede krásně přesně. Na zimních 15kách se to skoro neprojevovalo. Když otáčím volantem ze strany na stranu tak mám pocit jako by vždycky v řízení neco i zabouchalo:( Četl jsem už něco na forech o mondeu a může to zdá se skončit i výměnou celého řízení se servem nebo sloupku řízení protože se tam vyklechtávají kloby:(((((

Neměl jste prosím někdo podobnou zkušenost? Může to být jen čepama řízení?

Cougárek má najeto teprve 90tis. Tak doufám že by to nic tak vážného být němělo mám tohle auto moc rád tak mě to vážně trápí.
Černej Americkej Kocour 2,5 V6
IMRC replaced....

Radek
Kontaktovat uživatele:

Re: vůle v řízení

Příspěvek od Radek » pondělí 26 březen, 2012 8:05 pm

taky to mohou být ramena :wink:
Radek Cougar 2544 duratec

-petr-

Příspěvek od -petr- » pondělí 26 březen, 2012 8:14 pm

Pokud máš najeto skutečně 90 tis. km, musela by tam být nějaká výrobní či atypická vada, aby odešlo celé řízení. Já mám najeto skoro 160 tis. km, dokonce původní čepy a vůle žádná...
Cítíš vůli i u stojícího auta nebo hlavně za jízdy?
Zda-li je vůle na čepu řízení poznáš, když si zvedneš předek auta a v horizontálním směru zalomcuješ s kolem. Když to bude klechtat -> nové čepy řízení.
Ford Cougar 2.0i 16V, 04/1999 ...hromada problémů v elegantním balení...

albiman

Příspěvek od albiman » úterý 27 březen, 2012 1:56 pm

právěže tu vůli cítím na místě i za jizdy a dokonce i s vypnutým motorem...
Dik za radu zajedu do garáze auto zvednout a skusíme to... čepy naštěstí nic drahýho nejsou..

Jo má najeto jen 90K mám komplet servisku a dokonce i faktury ze servisu od původního majitele, protokoly z stk atd takže tomu věřím. Ale přecejen už bude mít v cougárek v květnu 13 let:(

Ježís když tak přemejším jak jsem před 13 rokama seděl s kamarádem u pivka (bylo mi 17:)) už jsem šetřil na řidičák a snil o cougarovi... no a vidíte trvalo to jenom 12 let a už ho mám:-)))
Černej Americkej Kocour 2,5 V6
IMRC replaced....

-petr-

Příspěvek od -petr- » úterý 27 březen, 2012 7:19 pm

Jestli se to chová stejně za jízdy i u stojícího auta, vypadá to opravdu na závadu v řízení. Aspoň můžeme předběžně vyloučit vytlučená extrémně drahá ramena.

Ovšem pokud je vůle stejná i s vypnutým motorem = posilovačem řízení, je možný problém i výše ve vedení, než na čepech řízení. Těžko říct... Každopádně vůli na čepu zjistíš na zvednutém kole... Kolikrát je to kombinace více problémů a výměna čepů tomu dost pomůže. Nevím, jak má Cougar detailně řešený převod řízení, ale může tam být třeba i dotahovací bod na převodce řízení. Tím se dá taky leccos vylepšit. Pořád mi to ale nejde do hlavy vzhledem k udávanému kilometrovému nájezdu. Tohle řeší auta po čtvrt mega nejmíň...

Jinak s automobilovými sny a jejich vývojem jsme na tom podobně, akorát já tehdy prahnul po cenově dostupnějším Opelu Calibra a o existenci Cougara jsem netušil... :)
Ford Cougar 2.0i 16V, 04/1999 ...hromada problémů v elegantním balení...

Odpovědět