Problém s demontáží rádia, palubní desky

od motoru po interiér (schémata zapojení, pojistky, žárovky, apod.)

Moderátor: Správci Poradny

Odpovědět
-petr-

Problém s demontáží rádia, palubní desky

Příspěvek od -petr- » pondělí 04 duben, 2011 4:41 pm

Pánové, prosím o radu a náměty co dělat v níže popsané situaci.

Potřebuji vyndat originál rádio RDS 6000. Jednak kvůli zlobícímu kontaktu někde v zádu, druhak se potřebuji dostat ke climatroniku.
Jsem si říkal..."vrazím tam stovky hřebíky a vono to půjde", ale ouha... v jednom ze 4 bodů, je vevnitř něco zmršeného, že hřebíkem vůbec nejde cítit ohýbání zobáčku, co drží rádio. Strana, kde všechno funguje jde povytáhnout, ale druhá s posraným úchytem ani hovno. A to jsem zkoušel i větší násilí.
No, nic řekl jsem si, určitě to půjde nějak obejít..."jen" budu muset rozebrat všechno okolo. I učinil jsem tak a ke svému zděšení jsem ustrnul v bodě, kdy na mě z rozebrané palubky civělo nedobytné rádio a plast kolem něj nejevil známky oddělení od zbytku palubní desky. Logicky mi z toho vyplývá, že je zřejmě pod rádiem ještě přišroubován, ovšem rádio vydělat nejde...tak jsem v koncích. Past vedle pasti...
Napadá Vás, co jste měli tohle rozebrané, jak postupovat? Nebo mi nezbude než palubku rozsekat či jezdit do konce Cougarových dní s permanentně topícím climatronikem a chrčícím repro?
Ford Cougar 2.0i 16V, 04/1999 ...hromada problémů v elegantním balení...

sedlovec

Příspěvek od sedlovec » pondělí 04 duben, 2011 4:53 pm

u cougara už si to přesně nepamatuju, ale bude to samo. bráchovi z mondea taky nešlo rádio vytáhnout tak jsem odšrouboval boční kryty tunelu a rádio zezadu vytlačil
Cougar 2.0 16V 1999

-petr-

Příspěvek od -petr- » pondělí 04 duben, 2011 4:58 pm

Díky, ale boční kryty jsem měl pryč, resp. ten vzdálenější, který šel s namontovaným rádiem odstrojit. I středový tunel byl povytažený. Za rádio jsem se tak s rukou podřenou dostal, tlačil do něj současně páčíce vadný i funkční úchyt hřebíkem, ale nepovolilo to. Akorát se hejbal celý středový sloupek, že jsem si netroufl zabrat ještě víc.

marek.dh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marek.dh » pondělí 04 duben, 2011 7:13 pm

myslím že jsou tam opravdu ještě 2 šroubky za tím rádiem... taky jsem s tím měl problémy, ale nakonec se to nějak podařilo vyloupnout po několika bojovných pokusech..já jsem to teda ještě tlačil ven šroubovákem (tím bych se teda moc nechválil, ale jinak to nešlo ven...)
Pumička 2,0 - air intake, sportovní filtr, NGK, nerez svody 4-2-1 + termotec, bez katu, průchozí výfuk, shortshift, pružiny weitec -50/-30, brzdy sportpaket, kola Team dynamics - rachot jak čert:)

Ratlo

Příspěvek od Ratlo » středa 06 duben, 2011 10:31 pm

urcite radio nieje chytene ziadnymi srobami...urcite nie...na to, aby si vybral radio ti stacia styri klince,vtlacit ich cca 3-4 cm dnu a odtlacat ich smerom ku dveram....musi ist von, len treba trafit tu hlbku..ked ich zatlacis vela alebo malo tak to nepojde
Cougar black 2.5 V6

Natit
administrátor
administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Natit » čtvrtek 07 duben, 2011 8:06 am

To Ratlo: musím oponovat,někdy bývají rádia chycené zezadu šroubem,a dokonce dávali k rádiu proužek plechu na uchycení.Měl jsem to takhle u mondea.
Ford Cougar 2.5 V6

-petr-

Příspěvek od -petr- » čtvrtek 07 duben, 2011 4:06 pm

Pánové, díky za snahu, ale kdybyste si pozorně přečetli můj dotaz, věděli byste, že rádio ze zadu chycené šrouby není a do 4 otvorů jsem hřebíky samozřejmě použil. Problém je v tom, že v jednom z nich je něco zesrané a tím hřebíkem nejde ani za Boha vychýlit kovová spona, která rádio drží v rámu palubní desky. A to je věc, na které jsem ztroskotal.
Zkoušel jsem leccos včetně násilí. Dodatečně mě ještě napadlo zkusit se ke sponě dostat zezadu nějakým tenkým nožem bo tak něčím po demontáži bočního plastu u pedálů, ale je tam přístup na-hov-no a vůbec nevím, jestli tam nůž půjde dostat.

zedman

Příspěvek od zedman » sobota 09 duben, 2011 4:56 pm

Já jsem si radio nechal vytáhnout u chlápka který se tím živí a ten měl dvě takové vidličky udělané přímou na míru a rádio s nima vyloupl. Přišroubované by být nemělo. Teď jsem se na to rádio díval jestli chceš tak ti mužu poslat foto. Někdo tu psal že musíš tlačit ke dveřím tak je to přesně naopak. Musíš tlačit spony směrem do rádia a jako by je stáhnout. Jedina věc kde ti to muže ještě dřít tak je v zadu taková plastová spona která radio vede po cca 5cm lyžině na které radio leží.
V6-2495

-petr-

Příspěvek od -petr- » neděle 10 duben, 2011 8:01 am

zedman: Na hřebíky skutečně tlačíš směrem ke dveřím. Druhý konec hřebíku zaražený v rádiu tak tlačí ke středu rádia zobáčky, které stáhnou sponu stejným směrem a rádio se tak uvolní.
Za fotku budu rád, alespon budu tušit, kudy se zezadu a poslepu zkoušet prodrat k nefunkční sponě.

zedman

Příspěvek od zedman » neděle 10 duben, 2011 7:43 pm

Tak s tím tlačením zaleží jak se na to díváš šlo mi spíš o to aby si věděl že musíš spony stáhnout protože u klasických radií je to přesně naopak. Fotky máš na mailu hodně štěstí a pevné nervy :-)
V6-2495

-petr-

Příspěvek od -petr- » neděle 17 duben, 2011 8:52 am

Povedlo se. Po odstrojení bočních plastů jsem se ke sponám prodral příborovým nožem, díky fotkám zedmana poslepu zatlačil držák a bylo vyhráno. Po ohledání vytaženého rádia se potvrdilo, že v jednom ze čtyř bodů chybí plíšek, na který má tlačit hřebík při vytahování. Asi výrobní vada nebo co...
Díky za rady a spolupráci.

Odpovědět