Vyhřivaní Sedaček

čalounění, plasty, sedačky, ...

Moderátor: Správci Poradny

Odpovědět
zedman

Vyhřivaní Sedaček

Příspěvek od zedman » pondělí 12 říjen, 2009 1:41 pm

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli vyhřívaní sedaček je něják spojeno s digiklimou nebo po zapnutí čudlu prostě topí . A pak jestli je vyhřívaní zapnuté při zatlačeném spínači nebo při vytaženém???? Nikde jsem to v manualu nenašel tak nevím jestli něco dělám špatně nebo jestli mi to vůbec nejde.

eveing
fanda
fanda

Příspěvek od eveing » pondělí 12 říjen, 2009 7:22 pm

čau, s klimou to spojené není. Topí to při vytaženém čudlíku - on je o červený, když ho vytáhneš. Pokud to netopí, je v pr.... pojistka, nebo celé vyhřívání sedačky = klasická závada u Cougárka
díky za všechny kamarády a kamarádky z klubu, jste super

zedman

Příspěvek od zedman » úterý 13 říjen, 2009 1:20 pm

Ok dík za radu a ještě dvě otázky.
1) Pojistka od vyhřívaní sedadla je v kabině nebo u motoru a má každé sedadlo svojí ?? Popřípadě jak finančně je náročná oprava vyhřívaní??
2) Dotaz ke klimě v letě jsem to něják neřešil. Když nastavím např 24°C a zapnu tl. a/c auto topí. Jede při tom i kompresor klimi ?? A pak mě ještě zajímá když na kolečku intenzity foukání nastavím auto a vypnu tl. a/c tak udržuje to automaticky teplotu nebo to bude topit chladit naplno??? a jede při tom kompresor.
Jo a ještě jeden dotaz někde jsem četl že jsou prý zrcátka vyhřívána a že se spínají zároveň z vyhříváním zadního okna je fakt tak nebo ne???

eveing
fanda
fanda

Příspěvek od eveing » úterý 13 říjen, 2009 9:43 pm

-pojistka bude myslím v kabině, bude pro obě jedna. Oprava nelze, nebo jen blbě, koupíš nové vyhř. dečky, tipuju tak cca 1500-2000 kč na jedno sedadlo
-pokud ti svíti na displei a/c, tak jde kompresor, pujde střídavě, samo to udržuje teplotu, tak se spíná a vypíná. pokud máš nastavené AUTO, tak to udržuje teplotu, ale pokud může, tudíž, když je venku 30st, tak ti to 24st uvnitř neudrží, pokud není zaplá i klima. Pokud nastavíš 24st a není to na AUTO, fouká ti tam vzduch o teplotě 24st.
-ano, zrcátka se spínají se zadním oknem
díky za všechny kamarády a kamarádky z klubu, jste super

CATerPILAR
administrátor
administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřivaní Sedaček

Příspěvek od CATerPILAR » středa 14 říjen, 2009 4:41 pm

zedman píše:Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli vyhřívaní sedaček je něják spojeno s digiklimou nebo po zapnutí čudlu prostě topí . A pak jestli je vyhřívaní zapnuté při zatlačeném spínači nebo při vytaženém???? Nikde jsem to v manualu nenašel tak nevím jestli něco dělám špatně nebo jestli mi to vůbec nejde.
Zkus se mrknout na starý stránky tam se řešila oprava vyhřívání sedaček. http://www.cougar-club.cz/pub/oldweb/fo ... vedi&id=46
Jak se jmelí zelená, kombajn valí Doubravou.
Kolik dveří otvíráš, tolik nohou dupe.

Paz

Příspěvek od Paz » čtvrtek 15 říjen, 2009 12:07 pm

Ještě jednou k tomu vyhřívání - sedačka topí pokud je tlačítko vytažené (je vidět červená část) a netopí pokud je zatlačené???
Cougar 2.5,r.v.2001

CATerPILAR
administrátor
administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CATerPILAR » čtvrtek 15 říjen, 2009 2:31 pm

Paz píše:Ještě jednou k tomu vyhřívání - sedačka topí pokud je tlačítko vytažené (je vidět červená část) a netopí pokud je zatlačené???
Jj Pazi, přesně tak. Sere mě že občas bábovka potpatkem zapne vyhřívání když se souká do/z auta.
Nejspíš budeš mít problém s termostaty jako většina z nás. Musíš koupit nové nebo je přemostit. A když nové tak silnější. Mě se to podařilo rozchodit až na zádovou dečku u řidiče...ta má přetrženej drát a nevím jestli se to dá vyměnit když to je zašitý do sedačky.

Paz

Příspěvek od Paz » pátek 16 říjen, 2009 6:47 am

OKI díky, to znamená že mi to nefunguje a musím s tím něco udělat, ale je dobrý to vědět
Cougar 2.5,r.v.2001

CATerPILAR
administrátor
administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od CATerPILAR » pátek 16 říjen, 2009 2:52 pm

Paz píše:OKI díky, to znamená že mi to nefunguje a musím s tím něco udělat, ale je dobrý to vědět
Tak si pospěš páč ta kůže už docela studí.

DiDi

Příspěvek od DiDi » čtvrtek 11 říjen, 2012 3:59 pm

Chci se zeptat, jestli už někdo přišel na to, jakej termostat tam je..... Sedačka mi jednou topí, jednou netopí až se mi zdá, že je závislá na nastavení topení......

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » úterý 11 únor, 2014 12:11 pm

Zdravím, ten starý odkaz je nefunkčný, vedeli by ste niekto hodiť nový, ako postupovať pri oprave vyhrievania sedačiek?? Veľká vďaka, teraz v zime je to katastrofa na to sadnúť :D

Ešte jeden dotaz, mám koženú elektr. nastaviteľnú šoférovu sedačku, dá sa nejak nastaviť ,,dofukovanie´´ tej časti pod krížami? Je moc vydutá a bolí ma z toho chrbát, zatial som na to neprišiel, ako to nastaviť..
Cougar V6 Laser Red 125kW + LPG

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » úterý 11 únor, 2014 12:18 pm

Zdravím, ten starý odkaz je nefunkčný, vedeli by ste niekto hodiť nový, ako postupovať pri oprave vyhrievania sedačiek?? Veľká vďaka, teraz v zime je to katastrofa na to sadnúť :D

Ešte jeden dotaz, mám koženú elektr. nastaviteľnú šoférovu sedačku, dá sa nejak nastaviť ,,dofukovanie´´ tej časti pod krížami? Je moc vydutá a bolí ma z toho chrbát, zatial som na to neprišiel, ako to nastaviť..

Titan
fanda
fanda

Příspěvek od Titan » úterý 11 únor, 2014 4:27 pm

Když si přečteš vše co je v tom příspěvku s odkazem napsáno, tak zjistíš, že je to odkaz na starý web. V pravo nahoře tohoto webu na něj máš odkaz a tam už to pohledej - předpokládám, že Ti to zabere stejné množství času jako komukoliv jinému... ;)
Raději předjet Ferrari než předjíždět s Ferrari
2544 V6

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » úterý 11 únor, 2014 7:52 pm

Skúšal som aj starý web, ale nič som nenašiel :(

Titan
fanda
fanda

Příspěvek od Titan » středa 12 únor, 2014 6:43 pm

Raději předjet Ferrari než předjíždět s Ferrari
2544 V6

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » středa 12 únor, 2014 9:20 pm

Dakujem ti skusim to podla navodu ;) Este by som rad ,,vyfucal" ten dofuk operadla v oblasti krizov, na spolujazdcovom sa sedi ovela pohodlnejsie... Podla manualu by sa to malo dat nastavit, ale nejak som z toho analfabet :D

tragéd

Příspěvek od tragéd » středa 26 únor, 2014 11:05 pm

No ved po pravej strane mas plastove kolecko s ktorym si to manualne mozes nastavit, medzi pravej strane sedacky a laktovej opierky ...

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » pátek 28 únor, 2014 10:02 am

Diki, plati to aj pre elektricky nastavitelnu sedacku? V manuale je to popisane ako ,,lumbar support" a malo by sa to nastavovat jednym z tlacitok lenze mi to nejde.. Teraz neviem to kolecko skontrolovat lebo mam stale auto v servise. Ty mas sedacku v elektrike a nastavujes dofuk tym koleckom?

tragéd

Příspěvek od tragéd » sobota 01 březen, 2014 6:03 pm

Ano, výškovo nastavenie funguje tlacitkom, sklapanie a tu vec na krize mam manualne ... vyhrievanie nemam, mam textil.

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » sobota 01 březen, 2014 7:08 pm

Aha, ja to budem mat asi inak..mam cele v elektrike v kozi s vyhrievanim..asi budem musiet rozobrat ten vypinac :(

Matko

Příspěvek od Matko » čtvrtek 31 červenec, 2014 2:57 pm

nazdar, nastavenie časti operadla v oblasti krížov je tým istým tlačítkom ako sklápanie operadla,
pre sklápanie operadla tlačíš tlačítko v hornej časti,
pre nastavenie na kríže, tlačíš tlačítko v dolnej časti na jednu alebo druhú stranu

zistil som to len náhodou a zdá sa mi, že raz to funguje a raz nie :roll: z vyfuknutím tomu treba trošku pomôcť a silnejšie sa oprieť, pre nafúknutie zas uvolniť operadlo

martinesd

Příspěvek od martinesd » čtvrtek 05 únor, 2015 10:24 am

Blba otazka ale spytam sa. Kde je ten cudlik na zapnutie vyhrievania? Mam imterier v kozi a aj kable pod sedackami len neviem kde ma byt cudlik. Dakujem

šmoula
fanda
fanda

Příspěvek od šmoula » čtvrtek 05 únor, 2015 4:20 pm

Čau, ovládání vyhřívání sedaček (pokud máš origo) je zepředu sedadla na levé straně z pohledu sedícího člověka (zhruba pod levým kolenem, když sedíš). Jak končí kůže a začíná plast, tak je tam takový kruhový vlis a v něm je čudlík na zapínání. Když je čudlík v poloze zapnuto, tak jako by čouhá ze sedačky ven. Když je vyhřívání v poloze vypnuto, tak je jako by zamáčknutý dovnitř.
Snad jsem to popsal, že se to dá pochopit :rofl:
Sám svobody kdo hoden, svobodu zná vážiti každou.
Cougar V6/24V (2544 ccm)

Odpovědět