dovolenka Švajčiarsko

veselé i smutné příhody, aneb cokoliv vás potkalo a chcete se o to podělit

Moderátor: Správci Poradny

dovolenka Švajčiarsko

Příspěvekod Matko » úterý 02 září, 2014 1:03 am

ahoj lidi,

len sa chcem tiež trošku pochváliť s výletom na Cougarkovi

letnú dovolenku sme strávili pod stanom v Švajčiarsku, plus pre zlé počasie sme si odbehli na dva dni do Talianska k moru.
musím povedať že som mal trošku obavy, pretože pred dovolenkou mi odišiel obvod na alternátore, takže nad cca 5tis. otáčok nedobíjalo baterku, no dovolenku sme zvládli uspešne, alternátor úplne odišiel týždeň po návrate, momentálne vymenený za nový tak už je dobre.

čo sa týka dovolenky, najazdených 3360km, spotrebovaných 310 l benzínu, čiže priemerka niečo cez 10 l. musím však poznamenať, že sme išli asi 10x cez horský prechod vyšší ako 2000m.n.m. (kemping bol 564m.n.m.) a jazdu som si patrične užíval, takže som priemerku znižoval na dialnicich (keď sa dalo 8) ),
čo sa týka klímy, cukanie bolo dosť zlé, no ako som písal v príspevku o trhaní pri klíme, po výmene alternátora sa to rapídne zlepšilo, nezmizlo bohužial úplne

celkovo ale musím povedať že cestovanie je super na dlhé trasy, boli sme dvaja plus kopmlet kemperske vybavenie
o rok teda ideme asi znovu, vynecháme však Taliansko (taliani jazdia horšie ako mercedesy a taxíky v Bratislave)

DSCN4000.JPG
DSCN4006.JPG
DSCN4063.JPG
IMG_9918.JPG
Matko

Re: dovolenka Švajčiarsko

Příspěvekod tragéd » úterý 02 září, 2014 5:43 am

Waw krása 8) obdivujem ta, že sa dokážes niekto vydat na tak dlhu trasu s týmto autíčkom ... super výlet možno viac fotiek by nezaškodilo :wink: :wink:

ps: to cukanie sa aj snazis uplne vyriesit? pytam sa lebo ma postihuje ten isty problem pro klime ... :roll:
tragéd

Příspěvekod Tico » úterý 02 září, 2014 10:16 pm

Pekny, ale dovolil bych si malinko oponovat ohledne kvalit italskych ridicu. Pred lety jsem pracoval v nejmenovanym italskym telco koncernu a obcas jsme do Italie jezdili na sluzebky. Kupodivu jsem s Talosema nejmensi problem s to ani na jihu pod Vesuvem. Ano, jejich pristup k pravidlum je mozna na nas vkus mozna az moc liberalni, ale protoze jsem taky dobytek, rychle jsem zapadnul :-)
ex-Ford Cougar 2.0 16V 96kW 1999
Ford Mondeo 2.0 TDCI 110kW 2016
BMW 520d E61 110kW 2006
...čerstvě bez Kocoura...
Tico

Příspěvekod Makq » sobota 25 červen, 2016 12:05 pm

Krasne fotky. Cougar je jako staveny na takove trasy. Ja jel do Chorvatska a zpet a ani sebemensi naznak problemu. Jiste, klima cukala autem, takze na dalnici jsem ji vypnul, nechal klasiku nebo okna a zapinal ji az ve mestech pri srackoidnim projizdeni ulic na semafory.
Kazdopadne rad vidim, ze auto nekdo vyuziva stejne jako ja. !drink Kdekdo, kdo nema potuchy o potencialu auta rika, jak je "o hubu" s nim nekam jet za hranice. Omyl.
Ford Cougar 2.0i 96kW Mnoho úprav...
Makq

Příspěvekod tragéd » neděle 26 červen, 2016 10:09 am

Makq píše:Krasne fotky. Cougar je jako staveny na takove trasy. Ja jel do Chorvatska a zpet a ani sebemensi naznak problemu. Jiste, klima cukala autem, takze na dalnici jsem ji vypnul, nechal klasiku nebo okna a zapinal ji az ve mestech pri srackoidnim projizdeni ulic na semafory.
Kazdopadne rad vidim, ze auto nekdo vyuziva stejne jako ja. !drink Kdekdo, kdo nema potuchy o potencialu auta rika, jak je "o hubu" s nim nekam jet za hranice. Omyl.

Aj mne to cuká ... jak prase. :|
tragéd

Příspěvekod Matko » středa 29 červen, 2016 8:03 pm

ahojte,

na výlet do švajcu najradšej spomínam, krásna príroda, krásne cesty, úžasní ľudia, proste super.
minulý rok sme strávili opäť na horách ale v taliansku, tam bolo tiež krásne ale menej jazdenia,
tohto roku som mal v pláne pokoriť Nordkapp, no minulé leto som sľúbil mojej teraz už manželke, že tento rok ideme k moru. A vraj severný ľadový oceán sa nepočíta. tak možno budúci rok :)
ale teším sa aj na tohtoročnú dovolenku, šoferovanie si určite užijem ale na aute z požičovne a s volantom na nesprávnej strane, takže to bude trošku iná zábava

klímu mám dlhodobo netesnú, takže ju nepoužívam a už neriešim cukanie, tip je na netesnosť chladiča pretože UV farbivo neukazuje nikde na netesnosť
Matko

Zpět na Příhody s našimi mazlíčky